کد:
بنرها
ماراتن انتصاب فرماندارها در گلستان! - عدالت خواهان گلستان
موضوعات
 • بندرترکمن نیوز
 • آسیب شناسی
 • مطالبه گری
 • سیاسی - اجتماعی -اقتصادی
 • استان
 • انتخابات
درباره ما
امام خامنه ای(حفظه الله تعالی): {باید} هر مظلومى احساس كند كه میتواند خود را به ساحل امن قوه‌ى قضائیه برساند و جلوى ظلم گرفته شود. این لازم است. 1392/04/05 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - بسیجی عدالت طلب است. عدالت طلبی فقط این نیست که انسان شعار عدالت طلبی بدهد؛نه، باید این را واقعا بخواهد. عدالت طلبی به این نیست که انسان رودرروی کسی بایستد وبگوید تو عدالت طلب نیستی؛ نه این ساز وکار دارد. باید جامعه به نقطه ای برسد که سیاست های عدالت طلبانه در آن طراحی شود و دستگاه اجرایی طوری باشد که سیاست های عدالت طلبانه فرصت عملیاتی شدن واجرایی شدن پیدا کند؛ والا خیلی سیاست های عدالت طلبانه هم مطرح می شود؛ اما ساز وکار، آدم ها، مهره ها، قلم به دست ها وامضاء کننده ها یا علاقه ندارند، یا اعتقاد ندارند، یا همت ندارند، یا حال وحوصله ندارند، یا از همان قبیل "برو بابا دلت خوشه" است؛ لذا کارها متوقف ولنگ می ماند؛ بنابراین آن جاها را باید اصلاح کرد. برای رسیدن به هر آرزوی بزرگ وهر هدف والایی،ساز وکاری وجود دارد؛ این ساز وکار را باید جوان هوشمند فرزانه دانشجو پیدا کند. قاموس عدالت ص 495 -5 تیرماه 84 - - - - - - - - - - - - - - - - - - « مردم باید رفتار مسئولان ، دولتمردان، برگزیدگان و كسانى را كه در جامعه اثرگذار هستند، زیر نظر داشته باشند. خطاست اگر خیال كنیم كه ما مسئولیت را به دست كسانى سپرده‌ایم و آنها مسئولند؛ پس برویم مشغول كار و زندگى خودمان باشیم و به كار آنها كارى نداشته باشیم؛ نخیر، اگر این‌طور شد، ملت ضرر خواهد كرد؛ اگر غفلت واقع شد، حوادث غلبه خواهد كرد.» 19/10/79 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - امروز مهم ترین حرف نظام اسلامی عدالت است. «امروز ما می خواهیم اجرا شود.» همه تلاش ها و مجاهدت ها برای این است که در جامعه عدالت تامین شود؛ که اگر عدالت تامین شد، حقوق انسان وکرامت بشری هم تامین می شود وانسان ها به حقوق و آزادی خود هم میرسند؛ بنابراین عدالت، محور همه چیز است. 23/8/82 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - «امر به معروف و نهى از منكر حوزه‌ هاى گوناگونى دارد كه بازمهم ترینش حوزه مسئولان است؛ یعنى شما(مردم) باید ما (مسئولین) را به معروف امر و از منكر نهى كنید. مردم باید از مسئولان، كارِ خوب را بخواهند؛ آن هم نه به صورت خواهش و تقاضا، بلكه باید از آنها بخواهند. این مهم ترین حوزه است.» 25/9/79 --------------------------------------------------------------------------- «ما می خواهیم ظلم در جامعه نباشد.» این جمله کوتاه، آرمانی بزرگ است که بارها و با بیان های مختلف از سوی ولی امر مسلمین حضرت امام خامنه ای حفظه الله تعالی مطرح شده است و ما باید تمام توان و تلاشمان را برای تحقق و برزمین نماندن آن به کار گیریم. ما برای "یاری ولایت" و "مبارزه با ظلم و فساد" قیام کرده ایم. ما بنا داریم در حد توان خود از مظلومان عالم دفاع کنیم. ما می خواهیم به مدد خدای متعال، تحت پرچم ولایت مطلقه فقیه، امام زمانمان آن نجات بخش عالم و عدالت گستر نهایی را یاری کنیم. ان شاء الله ومن الله التوفیق. خدایا! ما را در این راه نورانی که آن را آگاهانه وعاشقانه برگزیده ایم و به دشواری ها و خطرهای آن کاملا واقفیم، یاری فرما. ---------------- مدیریت سایت - 09350551515
 • تماس با ما
 •   آدرس جدید پایگاه عدالت خواهان گلستان
  رقابت تنگاتنگ انوري و صالحي براي تصاحب كرسي استانداري گلستان!!!

  بعد از چند ماه گمانه زني در مورد انتخاب استاندار گلستان كه به سوژه روز مردم استان تبديل شده اين رقابت وارد فاز نهايي خود شده و آخرين گمانه زني ها حكايت از انتخاب استاندار بين دو گزينه نهايي مجتبي انوري و محمد رضا صالحي دارد .

   

  مجتبي انوري فعال توسعه با گرايش اعتدال و محمد رضا صالحي از مديران زمان اصلاحات است كه گفته مي شود وي هم مشي اعتدال گرايانه اي دارد و تاكنون توانسته با فتنه گران و چپي هاي تندرو مرز خود را حفظ كند .

   

  فعالين به ظاهر اصلاح طلب استان چندين اتوبوس در هفته گذشته از گرگان و استان نيروهاي خود را به سمت وزارت كشور گسيل داشتند تا بتوانند رحماني فضلي وزير كشور را تحت فشار قرار دهند تا استاندار گلستان را از بين افراد اصلاح طلب كه به ظاهر محمد رضا صالحي است انتخاب كند .

   

  از طرف ديگر مجتبي انوري با ارائه برنامه دقيق و شفاف براي توسعه استان و اشتغالزايي توانسته نظرات مثبت بسياري از كارشناسان و مسئولين و نمايندگان استان را جلب كند .

  مرز بندي ديگري كه اينجا خودنمايي مي كند بومي بودن يا نبودن استاندار آينده است كه محل بحث و گفتگو هاي متعددي شده است . برخي بر اين باورند كه استاندار بومي با توجه به اينكه ظرفيت هاي استان را بهتر مي شناسد و از كاستيهاي استان بيشتر اطلاع دارد مفيدتر است .

  در طرف مقابل برخي ها مي گويند كه انتخاب استاندار بومي و اصلاح طلب باعث مي شود كه استاندار همواره به دنبال حاشيه و غوغاسالاري جريان رسانه ها باشد و فرصتي براي توسعه استان نخواهد داشت . همچنين دادن امتياز و رانت به اقوام و دوستان جناحي از آفتهايي است كه استاندار بومي هميشه به همراه خود دارد .

  با همه اين تفاسير انتخاب استاندار گلستان تا هفته آينده مشخص مي شود و بنظر مي رسد از بين انوري و صالحي يكي از آنها استاندار مي شود اما بايد ديد كه وزارت كشور تحت فشار اصلاح طلبان صالحي را انتخاب مي كند يا اينكه بنا بر شعاري كه اقاي روحاني مبني بر اعتدال داده ، انوري را انتخاب خواهد كرد .

  اين انتخاب همچنين محك جدي براي دولت اعتدال است كه آيا واقعا در حرفي كه زده صادق است يا اينكه اعتدال فقط شعاري بود براي ريختن راي مردم به صندوق اصلاح طلبان ؛ همه اين موارد ظرف روزهاي آينده مشخص مي شود .

  نويسنده : كامران شبستاني  برچسب ها : تصاحب كرسي استانداري ،گزینه استانداری گلستان,

  نویسنده : خادم الشهدا
  تاریخ : يکشنبه 10 شهريور 1392
  خبرهای فوری سیاسی
  خبرهای فوری حوادث